Dziedzictwo kulturowe Europy i jego ochrona

Nowa specjalizacja w Instytucie Europeistyki UJ już od pierwszego roku studiów licencjackich daje unikalną możliwość ukierunkowania studiów europejskich na kulturę i dziedzictwo kulturowe.
więcej o Dziedzictwo kulturowe Europy i jego ochrona

NIEMCOZNAWSTWO STUDIA II STOPNIA OD ROKU 2015/16

Od roku akademickiego 2015/16 studia na kierunku Europeistyka, specjalność Niemcoznawstwo według nowej formuły.
więcej o NIEMCOZNAWSTWO STUDIA II STOPNIA OD ROKU 2015/16

Niemcoznawstwo według nowej formuły

więcej o Niemcoznawstwo według nowej formuły

Międzynarodowa Szkoła Letnia Nauczanie o Holokauście

W dniu 1 – 7 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się inauguracja X Międzynarodowej Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście. Szkoła Letnia jest programem Centrum Badań Holokaustu, Katedry UNESCO ds. Edukacji o Holokauście Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center, USA we współpracy z polskimi i zagranicznymi instytucjami: Instytutem Europeistyki UJ, Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie, Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Ukraińskim Centrum Studiów nad Holokaustem w Kijowie, Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Centrum Żydowskim w Oświęcimiu.
więcej o Międzynarodowa Szkoła Letnia Nauczanie o Holokauście

Double degree z Uniwersytetem w Padwie – składanie aplikacji

Uprzejmie informujemy, że do dnia 15 września 2015 u Pani mgr Doroty Krętkowskiej w sekretariacie IE, można skadać aplikacje na udział w programie double degree w ramach studiów drugiego stopnia na kierunku europeistyki realizowanym przez Instytut Europeistyki UJ wraz z Corso di laurea in Studi Europei Uniwersytetu w Padwie.
więcej o Double degree z Uniwersytetem w Padwie – składanie aplikacji