Serdecznie zapraszamy studentów Instytutu Europeistyki zainteresowanych kwestiami związanymi z bezpieczeństwem, pokojem i konfliktem międzynarodowym do aplikowania o uczestnictwo w Szkole Letniej organizowanej przez Instytut Wschodnich Inicjatyw, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny i Małopolski Urząd Wojewódzki, która odbędzie się w Krakowie i Dobczycach (kurort nad jeziorem) na przełomie czerwca i lipca 2015.
więcej o Call for Applications: International Youth Meeting 2015: Solidarity for Peace Summer School (28/06/2015 - 07/07/2015)

III Kongres Politologii Polskiej - spotkanie organizacyjne

Pierwsze spotkanie organizacyjne studentów, którzy wyrazili zainteresowanie współpracą przy III. Kongresie Politologii Polskiej odbędzie się 23 kwietnia (czwartek) o godz. 18.30 w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej, al. Mickiewicza 3, I piętro.
więcej o III Kongres Politologii Polskiej - spotkanie organizacyjne

Warsztaty z młodzieżą z Udine w Krakowie

W ramach realizacji projektu uniwersytecka klasa kompetencji międzykulturowej zostało zorganizowane spotkanie uczniów 1 klasy kompetencji z młodzieżą z Liceo Copernico z Udine (Włochy).
więcej o Warsztaty z młodzieżą z Udine w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na wykład dr hab. Lajosa Pálfalvi z Katolickiego Uniwersytetu im. P. Pázmány'a w Piliscsabie. Wykład zatytułowany „Rozdział węgierski w życiu i twórczości ojców założycieli polskiej szkoły eseju (Stanisław Vincenz i Jerzy Stempowski)" odbędzie się 15 kwietnia 2015 w sali 1.12 w godzinach 14.30-16.00. Wykład w języku polskim.
więcej o Wykład dr hab. Lajosa Pálfalvi „Rozdział węgierski w życiu i twórczości ojców założycieli polskiej szkoły eseju (Stanislaw Vincenz i Jerzy Stempowski)"

Uczestnicy projektu realizowanego w ramach programu Uniwersytetu Młodych Wynalazców wzięli udział w I seminarium podsumowującym.
więcej o I seminarium podsumowujące w ramach projektu Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej