Ukazała się publikacja Nieformalna Droga Rozwoju, czyli o kompetencjach zdobytych przez edukację nieformalną pod redakcją dr Kingi Anny Gajdy. Publikacja jest zwieńczeniem projektu, o tym samym tytule, realizowanego przez StowarzyszenieEurope4Youth. Recenzji książki podjęli się prof. dr hab. Jolanta Karbowniczek oraz ks. prof. dr hab. Władysław Kubik. Publikacja dostępna jest w wersji książkowej oraz on-line.
więcej o Nieformalna Droga Rozwoju, czyli o kompetencjach zdobytych przez edukacje nieformalną

Można aplikować ma stypendium przyznawane przez The Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies. Centrum wspiera badania dotyczące tematu Holokaustu. Propozycje można składać z takich dziedzin jak: historia, nauki polityczne, literatura, studia żydowskie, filozofia, religia, socjologia, antropologia, porównawcze badania dot. ludobójstwa, prawo i inne.
więcej o 2015-2016 Fellowship Competition- Mandel Center for Advanced Holocaust Studies at the U.S. Holocaust Memorial Museum

Międzynarodowa konferencja „Sensitive heritage – sensitive interpretation"

Już teraz można aplikować na międzynarodową konferencję „Sensitive heritage – sensitive interpretation". Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2015 w Przegorzałach, organizowana jest przez Interpret Europe - European Association for Heritage Interpretation e.V., Małopolski Instytut Kultury i trzy instytucje WSMiP: Katedrę UNESCO ds. Edukacji o Holokauście, Centrum Badań Holokaustu i Instytut Europeistyki UJ.
więcej o Międzynarodowa konferencja „Sensitive heritage – sensitive interpretation"

Uprzejmie informujemy, że rozstrzygnięta została tegoroczna edycja konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską dotyczącą krajów Europy Środkowej. Konkurs organizowany jest dorocznie przez Klub Jagielloński pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach inicjatywy Forum for Visegrad Plus Studies. Miło nam poinformować, że w kategorii prac licencjackich II nagrodę (pierwszej nie przyznano) otrzymała Pani Dominika Proszowska, absolwentka studiów pierwszego stopnia w naszym Instytucie za pracę Democracy or One-Party Rule? Constitutional Changes in Hungary 2010-2014, której promotorem był dr Mirosław Natanek. Opiekunowi pracy i laureatce serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów podczas studiów II stopnia w naszym Instytucie.
więcej o Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską dotyczącą krajów Europy Środkowej

Tydzień Jakości Kształcenia UJ

W dniach 1-5 grudnia odbywać się będzie Tydzień Jakości Kształcenia UJ.
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia UJ