październik 2018

20181025

"Pociąg do Europy" - jubileuszowa impreza z okazji 25-lecia europeistyki 25 października

Data: 25.10.2018
Czas rozpoczęcia: 18:00
Miejsce: Klub studencki Żaczek, Aleja 3 Maja 5
Organizator: Instytut Europeistyki
Kontakt: uwkolodz@cyf-kr.edu.pl

Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy,

w październiku przypada 25-lecie powołania Międzywydziałowego Zakładu Studiów Europejskich, późniejszej Katedry, a obecnie Instytutu Europeistyki. Jak już wiadomo z oficjalnych komunikatów, choćby z ostatniej Rady Instytutu 2 października, w tygodniu 22-26 października będziemy chcieli uczcić nasz jubileusz serią codziennych, międzynarodowych seminariów "Imagine Europe" (w godz. 11-13), debatą z Dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Markiem Prawdą (poniedziałek 22 października, godz. 15) i innymi wydarzeniami.

Nie może zabraknąć spotkania mniej oficjalnego. Odbędzie się ono w czwartek, 25 października, w klubie studenckim Żaczek (Aleja 3 Maja 5, z tyłu "Rutundy"). Początek - godz. 18.

W imieniu Dyrekcji Instytutu Europeistyki serdecznie zapraszam na to spotkanie. Nosi ono tytuł "Pociąg do Europy", jego pierwsza część, nieco bardziej oficjalna, potrwa mniej więcej 2 godziny (18-20). W tym czasie studenci i zaproszeni muzycy przedstawią nasz Instytut w obrazach i dźwiękach, na dużym ekranie, w formie zwizualizowanej podróży po zakamarkach Instytutu, w stronę Europy. Bardzo zależy nam, żeby możliwie wszyscy zostali pokazani choć na jednym zdjęciu, i żeby Państwa wizerunki były jak najbardziej sympatyczne. Z tego powodu uprzejmie proszę wszystkich, którym zależy na pokazaniu konkretnej fotografii, aby na adres uwkolodz@cyf-kr.edu.pl takie zdjęcia przysłać. Zbiórkę kończymy 15 października.

Tytuł spotkania: "Pociąg do Europy" musi mieć jeszcze inne konsekwencje, poza tym nieformalny charakter imprezy zobowiązuje. Otóż ośmielamy się prosić Państwa o dostosowanie się do metaforycznej treści wydarzenia. Metaforyka pociągu, podróży, "kolei żelaznej" czy kolei rzeczy (stroje, czapki konduktorskie - to absolut, ale jakieś małe semaforki, gwizdki itp. byłyby najmilej widziane). Ważne jest też to, że publiczność będzie mieć zapewnione miejsca do siedzenia, choć niestety nie będą to imienne "miejscówki" ani kuszetki.

Po skończeniu dwugodzinnej podróży rozpocznie się część zdecydowanie najmniej oficjalna, a przystanek Klub Studencki Żaczek będzie do naszej dyspozycji do wyczerpania zapasów.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy w czwartek, 25 października na naszą wspólną podróż.

Z konduktorskim pozdrowieniem, Jacek Kołodziej