styczeń 2020

20200117

Art in the Streets in Podgórze: Private Stories [Sztuka na ulicach Podgórza: Osobiste historie]

Data: 17.01.2020 - 19.01.2020
Czas rozpoczęcia: 14:00
Miejsce: Muzeum Podgórza, ul. Limanowskiego 51

Zapraszamy do udziału w artystycznych spacerach, których gospodarzami są studenci naszego Wydziału

Podgórze jest wypełnione sztuką. Na każdym kroku można natknąć się na murale, graffiti, instalacje, rzeźbiarskie dekoracje, artystyczne interwencje. Niektóre rzucają się w oczy od razu, inne trzeba wyszukać w zaułkach. Grupa międzynarodowych studentów mieszkających w Krakowie zaprasza na wspólne odkrywanie Podgórza i próby odczytywania tej oczywistej i nieoczywistej sztuki. Pochodzą z różnych krajów, mają różne zainteresowania, a łączy ich Kraków i pasja do sztuki w przestrzeni publicznej.

Odbędą się trzy spacery. Każdy ma inny temat przewodni

• 17 stycznia (piątek) 14:00–15:30 Déjà vu
  • 18 stycznia (sobota) 14:00–15:30 Podążając za ukrytymi śladami królika
  • 19 stycznia (niedziela) 10:30–12:00 Ludzkość: od centrum na peryferia

Wszystkie spacery będą prowadzone w języku angielskim. Rozpoczynają się w Muzeum Podgórza, ul. Limanowskiego 51

Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/613168102844922/

Spacery odbywają się w ramach współpracy pomiędzy Muzeum Krakowa i Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygotowują je studenci dr Katarzyny Jagodzińskiej w ramach zajęć „Art in the Public Space” prowadzonych w Instytucie Europeistyki UJ.

POSTER Art in the streets of Podgorze