Studenci pierwszego roku poznawali dziś tajniki Biblioteki Jagiellońskiej

"Kto kradnie książki lub wypożyczonych nie zwraca, w tego ręku niech książka zmieni się w jadowitego węża. Niechaj go tknie apopleksja i porazi jego członki. Wrzeszcząc wniebogłosy, niechaj błaga o łaskę i niech żyje w męczarniach, dopóki jego ciało nie zgnije. Mole niech zżerają jego trzewia jak robak śmierci, który nigdy nie umiera. A kiedy stanie na Sądzie Ostatecznym, niechaj pochłonie go ogień piekielny" - ostrzega łacińska inskrypcja w bibliotece klasztoru San Pedro w Barcelonie.

Zasady korzystania ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej nie są co prawda aż tak surowe, warto jednak się z nimi zaznajomić.

Nasi studenci z pierwszego roku studiów licencjackich zwiedzali dziś bardziej i mniej uczęszczane zakątki Biblioteki, poznając ścieżki prowadzące do rozmaitych czytelni, gdzie (miejmy nadzieję) będą spędzać dużo czasu. Ostatecznie to tylko dwa kroki od naszego Instytutu!