Spotkania z krakowskimi licealistami

Tuż przed przerwą świąteczną odbyły się spotkania z uczniami klas objętych patronatem przez Instytut Studiów Europejskich UJ. Prof. Krzysztof Koźbiał spotkał się z uczniami Trójki, gdzie przeprowadził zajęcia pt. "Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce". Prof. Dariusz Niedźwiedzki zaś wygłosił w IV LO wykład pt. "Mobilność czy migracja? O problemach ruchliwości przestrzennej w integrującej się Europie".

Tematy okazały się na tyle aktualne i ważne dla młodzieży, że zgromadziły w salach szkolnych wiele innych klas, nie tylko tych, które zostały objęte patronatem Instytut Studiów Europejskich UJ.

Spotkanie z licealistami odbywa się w ramach współpracy Instytutu Studiów Europejskich UJ z otoczeniem społecznym. W tym roku pracownicy ISE UJ spotykają się z uczniami klas pierwszych i drugich. Współpracę koordynuje prof. Kinga Anna Gajda.