Relacja z konferencji studencko-doktorackiej (Non)Commemoration of the Heritage of Central and Eastern Europe

W piątek, 12 stycznia, studenci i doktoranci Instytutu Studiów Europejskich UJ spotkali się na międzynarodowej konferencji dotyczącej szeroko rozumianej tematyki dziedzictwa. Wydarzenie, współorganizowane przez Koło Naukowe Europeistyki UJ, towarzyszyło projektowi prof. Kingi Anny Gajdy pt. "The (non)commemoration of Heritage of Eastern Europe."

W konferencji, zorganizowanej w formule hybrydowej, wzięli udział studenci i doktoranci Uniwersytetu Jagiellońskiego Guangdong University of Foreign Studies, National School of Political and Administrative Studies w Bukareszcie, a także Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, któremu patronuje Uniwersytet Jagielloński.

W kilkunastu interesujących prezentacjach uczestnicy przedstawili szereg rozmaitych aspektów tematyki dziedzictwa - od wykorzystywania kwestii dziedzictwa narodowego w retoryce populistów spod znaku skrajnej prawicy, przez dziedzictwo kulinarne i jego ochronę w regulacjach prawnych UE, aż po problematyczne dziedzictwo ogrodów zoologicznych. Prezentacje zostaną wydane w formie anglojęzycznej, recenzowanej publikacji.

Konferencja i projekt realizowane są ze środków Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji!