Relacja ze spotkania studentów ISE UJ z Piotrem Michałowskim, wiceprezesem European Network of Cultural Centres (ENCC)

Relacja ze spotkania studentów ISE UJ z Piotrem Michałowskim, wiceprezesem <span lang='en'>European Network of Cultural Centres (ENCC)</span>

Jak zarządza się projektami europejskimi w dziedzinie kultury i dziedzictwa? Jak pozyskać fundusze unijne oraz zaplanować własny projekt?
Przeczytajcie relację naszego studenta z zajęć, podczas których Piotr Michałowski, wiceprezes European Network of Cultural Centres, opowiadał o tych i wielu innych kwestiach związanych z tematyką kultury i dziedzictwa.

Dnia 19 marca 2024 roku w ramach zajęć terenowych prowadzonych przez prof. Gajdę odbyło się spotkanie online z wiceprezesem ENCC (European Network of Cultural Centres) Piotrem Michałowskim.

Spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej, wykładowej, studenci ISE mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem ENCC oraz dowiedzieli się, w jaki sposób zarządza się projektami europejskimi w dziedzinie kultury i dziedzictwa. Studenci dowiedzieli się, jak w praktyce wykorzystane są fundusze unijne, np. poprzez przekształcanie historycznych zabytków na centra pożytku publicznego.

W części warsztatowej studenci ISE mieli okazję zaplanować własny projekt w dziedzinie ochrony i kultywacji kultury oraz dziedzictwa.

Zajęcia te przede wszystkim zaznajomiły studentów z działalnością organizacji zajmujących się dziedzictwem oraz sposobem pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych na rzecz ochrony kultury i dziedzictwa. Po raz kolejny zajęcia terenowe pokazały studentom, gdzie i w jaki sposób szukać zatrudnienia z wykorzystaniem wiedzy pozyskanej w naszym instytucie.

Michał Matczak