Relacja z warsztatów Grow your Eurocareer with AMS zorganizowanych dla studentów ISE UJ

Relacja z warsztatów <span lang='en'>Grow your Eurocareer with AMS</span> zorganizowanych dla studentów ISE UJ

Przeczytajcie relację naszej studentki z warsztatów przygotowujących do poszukiwania pracy i rozwijania kariery zawodowej, które odbyły się 22 marca w Instytucie Studiów Europejskich. Podczas zajęć studenci omawiali m.in. optymalną strukturę i treści CV, konsultowali swoje dokumenty aplikacyjne, rozmawiali na temat błędów popełnianych przez kandydatów w CV oraz podczas rozmów kwalifikacyjnych, a także zakładali swoje profile na platformie LinkedIn.

Dnia 22 marca 2024 roku w Instytucie Studiów Europejskich odbyło się szkolenie pod tytułem "Grow Your Eurocareer with AMS". Wydarzenie to, zaplanowane przez profesor Kingę Gajdę w ramach zajęć terenowych, stanowiło niepowtarzalną okazję dla studentów do dogłębnego poznania struktur i funkcjonowania korporacyjnego giganta, jakim jest AMS. Szkolenie zostało zorganizowane pod auspicjami Dnia Wolontariatu AMS i poprowadzone przez doświadczone ekspertki: Gabrielę Micek-Palińską oraz Karolinę Dziubińską (absolwentki Instytutu Studiów Europejskich UJ). Program obejmował prezentację ścieżek kariery jako wstęp do tematu, eksplorację środowiska korporacyjnego i praktyk pracy w AMS, analizę różnych sektorów działalności oraz omówienie akcji charytatywnych i inicjatyw społecznych organizowanych przez firmę.

Kolejnym ważnym elementem szkolenia była analiza procesu rekrutacji oraz szczegółowe omówienie struktury i treści CV. Studenci mieli możliwość skonsultowania swoich dokumentów z prowadzącymi, które udzielały cennych wskazówek dotyczących optymalizacji dokumentacji aplikacyjnej, co stanowiło istotną wiedzę przydatną w przyszłych poszukiwaniach zatrudnienia. Ponadto, szczególna uwaga została poświęcona na identyfikację błędów często popełnianych przez kandydatów w CV oraz podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Trzecią częścią szkolenia było wprowadzenie studentów w tajniki skutecznego korzystania z platformy społecznościowej LinkedIn. Pod czujnym okiem prowadzących, uczestnicy zakładali lub aktualizowali swoje profile, dbając o ich atrakcyjność dla przyszłych pracodawców. Na zakończenie, studenci otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie szkolenia, które nie tylko pozwoliło im na zrozumienie możliwości kariery zawodowej, lecz także przekazało niezbędne narzędzia do skutecznego przekraczania kolejnych etapów procesu rekrutacyjnego.

To wartościowe doświadczenie bez wątpienia poszerzyło horyzonty uczestników i wzmocniło ich pewność siebie w kontekście przyszłych wyzwań zawodowych.

Karolina Kristof