Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Debata ekspercka "Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego", 13.06.2024 r. (czwartek), g. 15:00-16:30

Debata ekspercka "Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego", 13.06.2024 r. (czwartek), g. 15:00-16:30

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w debacie eksperckiej zorganizowanej przez Instytut Polityk Publicznych, Forum Młodych Dyplomatów oraz Koło Naukowe Europeistyki UJ, która odbędzie się w budynku WSMiP UJ, sala 038, ul. Reymonta 4.
Podczas debaty porozmawiamy o wynikach wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca 2024 roku.

Zakres tematyczny:

  • Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego
  • Medialne przedstawienie wyborów w państwach UE
  • Frekwencja i opinii publicznej dotyczącej wyborów

Prelegentki i prelegenci:

  • dr hab. Dominika Kasprowicz, prof. UJ - medioznawca, profesor Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej. Jej zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z komunikacją polityczną, populizmem, innowacjami społecznymi a polityką, metodologią w naukach o mediach, mieszanymi schematami badawczymi. Autorka monografii o populistycznej skrajnej prawicy.
  • dr hab. Krzysztof Koźbiał, prof. UJ - politolog i historyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z systemami politycznymi, polityką zagraniczną i wewnętrzną europejskich mikropaństw, a także państw Europy Środkowej (szczególnie Czech, Słowacji i Niemiec) oraz procesem rozszerzenia UE w kierunku bałkańskim.
  • dr Małgorzata Fijał - doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii, europeistka. Asystentka badawcza w Instytucie Studiów Europejskich UJ w międzynarodowych projektach badawczych w ramach programu Horyzont Europa.
  • dr Adam Kirpsza - doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Adiunkt w Katedrze Studiów nad Procesami Integracyjnymi w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Autor ok. 50 publikacji oraz ekspertyz.
  • Konferencję poprowadzi Oleh Sabada - student I roku Studiów Europejskich UJ. Aktywny członek Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych, od niedawna członek Forum Młodych Dyplomatów. Prowadził warsztaty Amnesty International; współorganizował oraz występował w roli prelegenta na międzynarodowej konferencji: XV Festiwal Dyplomatyczny: Oblicza Dyplomacji. Zainteresowania naukowe: polityka zewnętrzna UE, innowacyjne rozwiązania w dyplomacji.

W debacie będzie można wziąć udział:

  • online: Zoom
  • stacjonarnie: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, sala 038, ul. Reymonta 4, Kraków

Aby wziąć udział w konferencji zarejestruj się, wypełniając niniejszy formularz.

Link do wydarzenia zostanie przesłany na adres e-mail przed wydarzeniem.

grafika - podsumowanie wyborów do PE
 

Działanie realizowane w ramach European Parliament Elections 2024 Awareness Campaign. Sfinansowane ze środków UE na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr COMM/SUBV/NAT/2024/E/101160418. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Parlamentu Europejskiego. Unia Europejska ani Parlament Europejski nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Informacja nt. projektu.