Zaproszenie na spotkanie "Open Belarus"

Koło naukowe Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego  oraz Klub Studentów Polonijnych przy Krakowskim Oddziale Stowarzyszenia „Wspólnota Polska" zapraszają na spotkanie „Open Belarus" na temat politycznych i kulturowych aspektów życia na Białorusi oczami studentów.

Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość. Z czego Białorusini byli dumni i co im odebrano. Jakie lęki towarzyszą im w życiu codziennym i czym może przyciągnąć Białoruś Europejczyków w przyszłości. Na te i inne pytania, będą próbowali odpowiedzieć białoruscy studenci mieszkający i studiujący w Krakowie, co ma nadać spotkaniu szczególnie osobisty charakter. Zostaną poruszone najciekawsze kwestie m.in. sytuacji politycznej w kraju, historii flagi narodowej, rozwoju przedsiębiorczości oraz walki o kulturę.

Miejsce i termin spotkania:
29 marca (czwartek) o godzinie 18:00,
Dom Polonii (Rynek Główny 14).

Data opublikowania: 28.03.2012
Osoba publikująca: Katarzyna Damek