Projekt VNDREAM (15-16 czerwca 2012 r. - konferencja w Krakowie)

Projekt VNDREAM (Wyszehradzka Sieć Na Rzecz Badań, Edukacji i Mobilności) został powołany do życia w 2012 roku przez Dziekanów czterech, wiodących uniwersytetów w Europie Środkowej. Głównym celem sieci jest stworzenie platformy współpracy badawczej i dydaktycznej w obszarze studiów europejskich w państwach Grupy Wyszehradzkiej.

Partnerami projektu są Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (koordynator sieci Instytut Europeistyki), Wydział Humanistyczny Uniwersytetu w Peczu (Węgry), Wydział Studiów Politycznych i Międzynarodowych Uniwersytetu Mateja Bela w Banskiej Bystricy (Słowacja) oraz Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Masaryka w Brnie (Czechy). Projekt jest wspierany finansowo przez Fundusz Wyszehradzki.

Pierwsza konferencja w ramach projektu VNDREAM odbędzie się 15-16 czerwca w Krakowie.

Więcej informacji o projekcie: www.vndreamproject.eu

Data opublikowania: 05.06.2012
Osoba publikująca: Katarzyna Damek