Szkoła Letnia International Youth Meeting 2015. Solidarity for Peace zakończona

6. lipca zakończyła się trwająca 10 dni Szkoła Letnia International Youth Meeting 2015. Solidarity for Peace, w której organizacji i przeprowadzeniu czynny udział wzięli doktoranci i pracownicy Instytutu Europeistyki oraz Center for European Studies. Z ramienia IE merytorycznym przygotowaniem projektu zajmowali się Marcin Zubek i Maciej Stępka, a wśród wykładowców szkoły letniej znaleźli się Prof. Zdzisław Mach, który wygłosił wykład pt.: „Identity and Conflict in Contemporary Europe", Prof. Paul Vincent, który mówił o „Contours of Totalitarianism in Nazi Germany" oraz Natasza Styczyńska, która przygotowała i poprowadziła debatę oxfordzką, której teza brzmiała: „The EU is the most credible security prvider in Europe".
Inicjatywa okazała się ogromnym sukcesem i zgromadziła ponad 40 młodych ludzi z ponad 25 krajów Europy i świata, którzy przez 10 dni dyskutowali nad zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa, konfliktu i pokoju we współczesnej Europie. Uczestnicy wypracowali katalog wyzwań i zagrożeń dla bezpieczeństwa europejskiego oraz rekomendacje jak sobie z nimi radzić.
Mamy nadzieję, że projekt uda się powtórzyć za rok i liczymy na większe zaangażowanie studentów IE w kolejnej edycji!

Zdjęcia: Autorem zdjęć jest Don't Shoot! Pictures

Data opublikowania: 07.07.2015