Dla studentów

19.04.2015
Serdecznie zapraszamy na wykład dr hab. Lajosa Pálfalvi z Katolickiego Uniwersytetu im. P. Pázmány'a w Piliscsabie. Wykład zatytułowany „Rozdział węgierski w życiu i twórczości ojców założycieli polskiej szkoły eseju (Stanisław Vincenz i Jerzy Stempowski)" odbędzie się 15 kwietnia 2015 w sali 1.12 w godzinach 14.30-16.00. Wykład w języku polskim.
więcej o Wykład dr hab. Lajosa Pálfalvi „Rozdział węgierski w życiu i twórczości ojców założycieli polskiej szkoły eseju (Stanislaw Vincenz i Jerzy Stempowski)"

13.04.2015
W związku z organizacją III. Kongresu Politologii przez nasz Wydział oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych dniach 22-24 września 2015 poszukiwani są studenci-współpracownicy do pomocy przy pracach organizacyjnych w ramach praktyk studenckich. Więcej informacji podczas spotkania organizacyjnego w dniu 16 kwietnia 2015 o godz. 18.30 w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej, al. Mickiewicza 3, I piętro.
więcej o Poszukiwani współpracownicy przy organizacji III. Kongresu Politologii w Krakowie

Rekrutacja na Program MOST

11.04.2015
W dniach 15 kwietnia-15 maja można aplikować o wymianę na semestr zimowy i cały rok akademicki 2015/2016 w ramach programu mobilności dla studentów i doktorantów MOST.
więcej o Rekrutacja na Program MOST

Wykład Dr Daniela Tillesa - We have only one common enemy, and that is the Jew.

08.04.2015
Dyrektor Instytutu Europeistyki dr hab. Dariusz Niedźwiedzki, Kierownik Katedry UNESCO ds. Edukacji o Holokauście Prof. dr hab. Zdzisław Mach, Dyrektor Centrum Badań Holokaustu UJ dr hab. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs oraz Dyrektor Żydowskiego Muzeum Galicja Jakub Nowakowski serdecznie zapraszają na wykład Dr Daniela Tillesa pt. "We have only one common enemy, and that is the Jew. British fascist antisemitism and Jewish resistance in the European context, 1932-39"
więcej o Wykład Dr Daniela Tillesa - We have only one common enemy, and that is the Jew.

Azymut Liceum – Wałbrzych

07.04.2015
Dr Paweł Kubicki odwiedził w ramach projektu Azymut Liceum II LO w Wałbrzychu. Podczas spotkania z uczniami z klas humanistycznych wygłosił wykład zatytułowany "Miasto w cywilizacji europejskiej".
więcej o Azymut Liceum – Wałbrzych