Dla studentów

Przedświąteczne spotkanie pracowników IE

02.04.2015
W Wielki Czwartek pracownicy Instytutu Europeistyki spotkali się w sali kominkowej, aby – jak co roku – złożyć sobie świąteczne życzenia oraz spożyć wspólny posiłek.
więcej o Przedświąteczne spotkanie pracowników IE

Azymut Liceum – Jelenia Góra

02.04.2015
W ramach projektu wydziałowego Azymut Liceum dr Paweł Kubicki poprowadził z licealistami z I LO w Jeleniej Górze zajęcia zatytułowane "Miasto w cywilizacji europejskiej". Wykład doktora został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez młodzież. Uczniowie byli pod wrażeniem wiedzy i profesjonalizmu doktora Kubickiego.
więcej o Azymut Liceum – Jelenia Góra

Gra miejska Śladami Józefa Retingera

01.04.2015
Uczniowie gimnazjum nr 2 w Jaworznie, licealiści z VIII LO w Krakowie oraz studenci IE wzięli udział w grze miejskiej zatytułowanej Śladami Józefa Retingera. Gra miejska odbywał się w ramach projekt finansowanego z programu Ministra „Uniwersytet Młodych Wynalazców". Projekt koordynuje dr Kinga Anna Gajda.
więcej o Gra miejska Śladami Józefa Retingera

Wpływ e-votingu na partycypację wyborczą – zakończenie projektu

01.04.2015
1 uniwersytecka klasa kompetencji międzykulturowych zakończyła prace w projekcie zatytułowanym: Wpływ e-votingu na partycypację wyborczą. Projekt ma charakter badawczo-dydaktyczny. W odniesieniu do aspektu badawczego celem projektu jest zweryfikowanie, czy wprowadzenie nowych metod głosowania może stanowić czynnik pozytywnie wpływający na frekwencję wyborczą wśród młodzież.
więcej o Wpływ e-votingu na partycypację wyborczą – zakończenie projektu

Po spotkaniu z p. Leszkiem Podoleckim

24.03.2015
Podczas spotkania p. Leszkiem Podoleckim, założycielem i prezesem Fundacji ,,Instytut św. Br. Alberta" w Świnoujściu, studenci Dramatu europejskiego rozmawiali z gościem na temat resocjalizacji, terapii oraz uzdrowienia emocjonalnego. Istotnym wątkiem spotkanie było zagadnienie problemu przebaczenia.
więcej o Po spotkaniu z p. Leszkiem Podoleckim