Dla studentów

Azymut liceum

30.10.2014
Rozpoczął się wydziałowy projekt Azymut Liceum. W ramach projektu Wydział objął patronatem licea z województw małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego, w których prowadzony jest program pod tytułem: Uczymy rozumieć świat. Pracownicy IE UJ aktywnie zaangażowali się w projekt. 29 października w III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu zajęć zatytułowanych Uczymy rozumieć Europę. Wykład na temat kultury europejskiej poprowadziła dr Kinga Anna Gajda.
więcej o Azymut liceum

Rekrutacja na Program MOST

30.10.2014
Informujemy, że w dniu 31 października br. rozpoczyna się rekrutacja na Program MOST na semestr letni roku akademickiego 2014/2015.
więcej o Rekrutacja na Program MOST

Inauguracja roku szkolnego klas kompetencji międzykulturowych

23.10.2014
21 i 22 października br. odbyła się inauguracja roku szkolnego klas kompetencji międzykulturowych. Po uroczystych wykładach uczniowie wszystkich trzech klas wzięli udział w warsztatach i zwiedzaniu wystawy Mit Galicji w Międzynarodowym Centrum Kultury, podczas których zostali zapoznani z problematyką wielokulturowości Galicji.
więcej o Inauguracja roku szkolnego klas kompetencji międzykulturowych

Wykład "Co to jest Humanistyka Cyfrowa"

23.10.2014
Mamy przyjemność zaprosić na wykład "Co to jest Humanistyka Cyfrowa" Prowadzący: Wioletta Miskiewicz (CNRS/IHPST/Paryz), profesor gościnny UW i koordynator programu Humanistyka Cyfrowa DELab Czas: poniedziałek 27 października 2014 od godz. 17.oo Miejsce: kampus UW, sala 106, dawne Centrum Informatyki, pierwsze piętro). Serdecznie zapraszamy!
więcej o Wykład "Co to jest Humanistyka Cyfrowa"

UWAGA STUDENCI - nabór tekstów do Zeszytów Naukowych Europeistyki

20.10.2014
Wraz z nowym rokiem akademickim, startujemy z naborem tekstów do najnowszego numeru Zeszytów Naukowych Europeistyki, który ukaże się już w grudniu. NABÓR TRWA DO 15 LISTOPADA BR. Artykuły prosimy przesyłać na adres: redakcja.kne@gmail.com