Dla studentów

Dużury dr S. Górki

01.09.2014
Dyżury dr S. Górki w sesji wrześniowej odbędą się: w czwartki: 4 i 11 września od 12.00 do 13.30 oraz w poniedziałek: 15 września od 12.00 do 13.30 w pokoju 1.01.
więcej o Dużury dr S. Górki

Podręcznik dla I klasy kompetencji międzykulturowej

14.07.2014
W Instytucie Europeistyki został wydany Podręcznik dla I klasy kompetencji międzykulturowej pod redakcją Kingi Anny Gajdy. Publikacja zawiera teksty pracowników oraz doktorantów. Publikacja dostępna jest na stronie Instytutu europeistyki w zakładce Publikacje indywidualne, na stronie serwisu kompetencji międzykulturowych: www.ic.europeistyka.uj.edu.pl oraz na płytce CD.
więcej o Podręcznik dla I klasy kompetencji międzykulturowej

26.06.2014
Uprzejmie informujemy, że można składać już aplikacje na Program podwójnego dyplomu (Double Degree) z uniwersytetem w Padwie w ramach studiów drugiego stopnia na kierunku europeistyka. Studenci zainteresowani programem, po zgłoszeniu kandydatury w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów (ERK), powinni złożyć dodatkowo aplikacje w sekretariacie u Pani mgr Doroty Krętkowskiej do dnia 15 września 2014 roku. Szczegółowe informacje na temat programu Double Degree z Uniwersytetem w Padwie oraz dokumentacji do złożenia przy aplikacji można znaleźć na stronie internetowej: www.europeistyka.uj.edu.pl/studia/sum.
więcej o Aplikacje na Program podwójnego dyplomu (Double Degree) z uniwersytetem w Padwie

Nowa specjalizacja w CES

21.06.2014
W roku akademickim 2014/2015 w Centre for European Studies (www.ces.uj.edu.pl) w Instytucie Europeistyki we współpracy z ARENA Centre for European Studies w Oslo, zostanie otwarta nowa anglojęzyczna specjalizacja na poziomie studiów magisterskich: „Central and Eastern European Studies: Research Track". Specjalizacja jest innowacyjnym projektem, który łączy w sobie wiedzę akademicką i praktyczne umiejętności. Umożliwi to studentom poznanie mechanizmów przełożenia badań naukowych na działania sprzyjające rozwojowi gospodarki, społeczeństwa i demokracji, które następnie będą mogli wdrażać w życie podczas staży odbywanych w współpracujących z CES organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi i przedsiębiorstwami prywatnymi lub poprzez prowadzenie własnego projektu badawczego. Więcej informacji na stronie internetowej specjalizacji. Projekt finansowany ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.
więcej o Nowa specjalizacja w CES

18.06.2014
W dniu 25 maja 2014 roku dr hab. Joanna Sondel-Cedarmas uczestniczyła w międzynarodowym festiwalu historii éStoria w Gorycji (Włochy). Tegoroczna edycja festiwalu, należącego do najbardziej prestiżowych imprez naukowych o tematyce historycznej w Europie, była poświęcona I wojnie światowej. Wraz z Fréderic Attalem- profesorem École Normale Superière de Cachan i Giordano Bruno Guerri –prezesem Vittoriale degli Italiani, dr hab. Joanna Sondel-Cedarmas wzięła udział w debacie na temat roli intelektualistów włoskich w kampanii interwencjonistycznej po wybuchu I wojny światowej.
więcej o dr hab. Joanna Sondel-Cedarmas w międzynarodowym festiwalu historii éStoria w Gorycji