Inauguracja Programu the European Politics and Society: Vaclav Havel Erasmus Mundus Joint Master w Pradze

Program koordynowany jest przez Uniwersytet Karola w Pradze i stanowi kolejną specjalizację w ramach anglojęzycznych studiów europeistycznych prowadzonych w Centre for European Studies UJ. Program pozwoli studentom na zgłębienie wiedzy w zakresie kwestii związanych ze społeczno-politycznymi zjawiskami zachodzącymi we współczesnej Europie Będą oni mieli także możliwość studiowania w czterech wiodących europejskich uczelniach: Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet Jagielloński, Leiden University oraz Universitat Pompeu Fabra w Barcelonie.

Inauguracja programu miała miejsce w Karolinum – najstarszym zespole budynków uniwersyteckich w tej części Europy. Uczestniczyli w niej studenci programu oraz przedstawiciele uczelni należących do konsorcjum. Instytut Europeistyki reprezentowany był przez dyrektora programu – Profesora Zdzisława Macha oraz koordynatorów: dr Karolinę Czerską-Shaw i Marcina Zubka.