Nowości wydawnicze

Publikacja "The (Non)commemoration of heritage of Eastern Europe. Students' conference proceedings" już dostępna!

Możecie już pobrać i przeczytać recenzowaną, anglojęzyczną pokonferencyjną publikację online pt. "The (Non)commemoration of heritage of Eastern Europe. Students' conference proceedings", której redaktorką jest Dagmara Sikora.

Dagmara Sikora jest również autorką projektu okładki, wykorzystującego grafikę stworzoną przez sztuczną inteligencję.

Publikacja to efekt konferencji studenckiej, która odbyła się w ramach projektu prof. Kingi Anny Gajdy. Wydawcą jest Instytut Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Projekt, konferencja i publikacja zostały sfinansowane przez "Inicjatywę Doskonałości - Uczelnia Badawcza" na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Publikacja została zdeponowana w Repozytorium UJ.

Spis treści:

• Dagmara Sikora – Introduction
  • Roksolana Kharachko – Contemporary Production of Heritage in the Context of Russia-Ukrainian War
  • Wojciech Ćwikowski, Paweł Janik – The Holocaust in Ukraine's Educational Policy. An Attempt to Analyse Educational Discourse from the Perspective of Critical Discourse Analysis
  • Bartosz Jakubczyk – The EU and Protection of Heritage
  • Bartłomiej Kural – Food Heritage - Uniqueness, Identity, and Its Protection. Case of Obwarzanek Krakowski
  • Marek Matyjanka – Skopje: The Multi-Heritage of a Divided City
  • Filip Koźmiński, Damian Szczerbicki – Lenin in Poronin: An Analysis of the Difficult Heritage of the Podhale Region Based on the Actions of the Communist Authorities in Cultivating the Memory of the Leader of the Revolution

Serdecznie zapraszamy do lektury.

pdf