Tekst Katarzyny Smyk nagrodzony

W marcowym numerze Magazynu Historycznego Mówią wieku ukazał się tekst Katarzyny Smyk zatytułowany Szlak pamięci.
więcej o Tekst Katarzyny Smyk nagrodzony

Napięcia. Konflikty wielokulturowe w kinie europejskim

Uczniowie klas kompetencji uczestniczyli w drugiej części kursu zatytułowanego Napięcia. Konflikty wielokulturowe w kinie europejskim. Zajęcia prowadził dr Bartosz Kwieciński.
więcej o Napięcia. Konflikty wielokulturowe w kinie europejskim

W dniu 4 kwietnia b.r. w Klubie Jagiellońskim obyło się spotkanie KN Europeistyki pod hasłem "Idea Studiów Europeistycznych - narodziny, rozwój, perspektywy".
więcej o spotkanie KN Europeistyki pod hasłem "Idea Studiów Europeistycznych - narodziny, rozwój, perspektywy"

Staż online w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie

Virtual Shtetl is an online project devoted to the history of Jews in Poland. It describes in great detail each city, town and village in which Jews had once lived – from location, history of the town, history of the local Jewish community, trade, education, Jewish organisations and associations, heritage sites, synagogues, cemeteries and so on.
więcej o Staż online w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie

OSTATNIE MIEJSCA na warsztat "Open Europe? Closed Europe?",

OSTATNIE MIEJSCA na organizowany przez sieć EUROPAEUM warsztat "Open Europe? Closed Europe?", który odbędzie się 14-16 kwietnia na UJ.
więcej o OSTATNIE MIEJSCA na warsztat "Open Europe? Closed Europe?",