Konkurs na najlepszą monografię

Zarząd Główny PTSE zaprasza do uczestnictwie w II edycji Konkursu PTSE na najlepszą monografię z zakresu studiów europejskich z 2016 r.
więcej o Konkurs na najlepszą monografię

Konkursu na najlepszą pracę doktorską

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich ogłasza III edycję* Konkursu na najlepszą pracę doktorską z zakresu studiów europejskich z 2016 r.
więcej o Konkursu na najlepszą pracę doktorską

Mija właśnie 60 lat od podpisania Traktatów Rzymskich, które ustanowiły Europejską Wspólnotę Gospodarczą i Europejską Wspólnotę Energii Atomowej. 25 marca 1957 był początkiem politycznej integracji Europy i przełomowym momentem, w którym powołano pierwsze wspólnotowe instytucje. - Podpisanie Traktatów Rzymskich było bardzo optymistycznym momentem. Ich 60-lecie to okazja, żeby pokazać na nowo, że mamy wolę integracji - mówi Onetowi prof. Zdzisław Mach, europeista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o 60 lat po podpisaniu Traktatów Rzymskich - rozmowa Onet.pl z Prof.dr hab. Zdzisławem Machem

International conference "The End of the International Law?"

Student Scientific Association of International Law operating at the Faculty of Law and Administration, University of Lodz is pleased to invite you to attend the international conference "THE END OF THE INTERNATIONAL LAW?", which will take place on April 27, 2017 at the Faculty of Law and Administration, University of Lodz.
więcej o International conference "The End of the International Law?"

Polskie miasta potrzebują swojego ministerstwa

- Można stwierdzić bez przesady, że brak spójnych polityk miejskich na szczeblu krajowym zablokował wielki skok cywilizacyjny w polskich miastach - mówi dr socjolog Paweł Kubicki.
więcej o Polskie miasta potrzebują swojego ministerstwa