Seans "Zielonej granicy" i panel dyskusyjny "War & the Weaponisation of Migration. The Green Border, Two Years On. What Now?"

Studenci Instytutu Studiów Europejskich UJ spotkali się wczoraj wieczorem w kinie Paradox, aby wspólnie obejrzeć film Agnieszki Holland "Zielona granica" oraz rozmawiać o sytuacji na polskiej granicy i wykorzystywaniu migracji jako broni we współczesnych konfliktach.

Po seansie odbył się panel dyskusyjny: "War & the Weaponisation of Migration. The Green Border, Two Years On. What Now?"

W dyskusji panelowej wzięli udział:

• dr Katarzyna Przybysławska, dyrektorka Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć
  • dr Karol Wilczyński, Minority Rights Group, współtwórca Grupy Granica i Salam Lab
  • prof. Dorota Praszałowicz (kierowniczka Katedry Migracji Współczesnych i Stosunków Etnicznych IAiSP UJ, członkini grupy Badaczki i Badacze na Granicy UJ)

Dyskusję moderowała dr Karolina Czerska-Shaw z Instytutu Studiów Europejskich UJ. W spotkaniu uczestniczył również prof. Jan Brzozowski z ISE UJ, który kieruje Jagiellońskim Centrum Studiów Migracyjnych.

Wydarzenie zorganizowali:

• Instytut Studiów Europejskich UJ,