Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Programy mobilności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wymiana akademicka

Dlaczego warto?

Wyjazd na wymianę akademicką w ramach programu Erasmus +, CEEPUS lub MOST pozwala nabyć wiedzę i doświadczenie w studiowaniu za granicą. To znakomita okazja do nauki języka, poznawania innych kultur, zdobywania kontaktów międzynarodowych oraz ulepszenia swojego CV. 

Wiemy, że dla wielu naszych studentów było to niezapomniane doświadczenie życiowe. Mamy nadzieję, że skorzystacie z tych możliwości, aby poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowe doświadczenia.

Każdy program ma inny zestaw wymagań kwalifikacyjnych, a także procedur składania wniosków. Szczegółowe informacje na temat koordynatorów programu oraz ofert znajdziecie na odpowiedniej podstronie. Pamiętajcie, że w celu uzyskania dalszych szczegółów i wytycznych należy skontaktować się bezpośrednio z odpowiednimi koordynatorami.

Programy mobilności


Program Erasmus+

Erasmus+ logoErasmus+ jest programem Unii Europejskiej pozwalającym studentom na wyjazd do uczelni partnerskiej na okres łącznie 10 miesięcy na każdym szczeblu studiów (licencjackich, magisterskich). Pula 10 miesięcy może być zużytkowana na jeden wyjazd całoroczny lub dwa wyjazdy semestralne, w tym do dwóch różnych uczelni partnerskich.

więcej o

Program CEEPUS

logo CEEPUSCEEPUS umożliwia międzynarodową wymianę kadry uniwersyteckiej i studentów pomiędzy uniwersytetami partnerskimi. Organizuje pobyty krótko- i długoterminowe dla studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich oraz stypendia dla pracowników naukowych. Wyjazdy są dostępne wyłącznie dla obywateli UE. Zapraszamy do aplikowania studentów studiów europejskich, nauk politycznych i stosunków międzynarodowych.

więcej o

Program MOST

logo MOST Program MOST to krajowy program mobilności studentów i doktorantów. Funkcjonuje od 1999 r. i w swoich założeniach nawiązuje do europejskiego systemu kształcenia w ramach programu ERASMUS, umożliwiając studiowanie przez semestr lub rok akademicki na jednym z dwudziestu polskich uniwersytetów oraz na wybranych, stowarzyszonych uczelniach.

więcej o