Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Apel o jak najszybsze wykorzystanie możliwości szczepień przeciw Covid -19

Szanowni Państwo, 

w dniu wczorajszym (tj. 24 maja 2021) ukazało się Zarządzenie nr 53 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie zasad organizacji roku akademickiego 2021/22. 
Wynika z niego, iż JM Rektor UJ dopuszcza de facto możliwość powrotu do stacjonarnego trybu nauczania i prowadzenia zajęć w salach dydaktycznych z zastrzeżeniem, iż o szczegółach będzie decydował Dziekan każdego Wydziału. W związku z tym Dyrekcja Instytutu Studiów Europejskich UJ zwraca się do całej naszej społeczności studenckiej z gorącym apelem o jak najszybsze wykorzystanie możliwości szczepień przeciw Covid -19

Szanowni Państwo, 

chcielibyśmy, aby zdali sobie Państwo sprawę z powagi sytuacji i z ogromnego znaczenia Waszej świadomej decyzji o zaszczepieniu się.  
Oto bowiem stajemy przed ogromną szansą powrotu do normalności, ale warunkowanej jednak nabyciem odporności zbiorowej. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że nauczanie zdalne wymaga od nas wszystkich ogromnego wysiłku i dodatkowego nakładu pracy; studenci tracą na tym zarówno pod względem jakości nauczania, jak i utraconych w tym czasie więzi koleżeńskich i przyjacielskich, a wszyscy tracimy również na kontaktach społecznych.
Decyzja o powrocie do sal dydaktycznych niesie ze sobą ryzyko i możliwość bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Musimy zdawać sobie sprawę, że najgorszą rzeczą, która mogłaby nas spotkać jest sytuacja, gdy rozpoczniemy naukę w trybie stacjonarnym, po to by po miesiącu lub dwóch zajęcia z powrotem przeniosły się w przestrzeń wirtualną.  
Pragniemy zapewnić, iż wszyscy wykładowcy ISE do momentu rozpoczęcia zajęć w październiku 2021 będą zaszczepieni i chcielibyśmy prosić Was, abyście poszli za naszym przykładem!!! 
Słowa te kieruję więc zarówno do aktualnie studiujących, jak i do naszych potencjalnych kandydatów. 

Spotkajmy się jesienią!!!

dr Mirosław Natanek 
p.o. Dyrektor ISE UJ