Dla studentów

10 listopada (piątek) wolny od zajęć dydaktycznych

10 listopada (piątek) wolny od zajęć dydaktycznych

08.11.2023
Zgodnie z zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego dzień 10 listopada 2023 r. (piątek) został ustalony dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę 11 listopada 2023 r.
więcej o 10 listopada (piątek) wolny od zajęć dydaktycznych
Ruszyła rekrutacja do programu MOST

Do 30 listopada trwa rekrutacja do programu MOST na semestr letni 2023/2024.
więcej o Ruszyła rekrutacja do programu MOST
<span lang="en">The Heritage of Central and Eastern Europe</span>, red.  Kinga Anna Gajda, Peter Lang, Berlin 2023
en publikacje publikacje 2023

19.11.2023
​The monograph explores the heritage of Central and Eastern Europe, which is particularly important nowadays in the era of globalization, on the one hand, and nationalism, on the other, and the war on the third hand. It can indicate ways to "face" the challenges Europe is currently facing.
więcej o The Heritage of Central and Eastern Europe, red. Kinga Anna Gajda, Peter Lang, Berlin 2023
<span lang="en">Faces of Populism in Central and South-Eastern Europe</span>, red. Haris Dajč, Natasza Styczyńska, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2023
en publikacje publikacje 2023

27.11.2023
Populism is one of the most frequently used terms in contemporary political debates and the media. This elusive and difficult-to-measure phenomenon became also highly politicised both in Europe and around the world.
więcej o Faces of Populism in Central and South-Eastern Europe, red. Haris Dajč, Natasza Styczyńska, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2023
Noc poezji w Instytucie Studiów Europejskich

12.10.2023
6 października Instytutem Studiów Europejskich zawładnęła poezja. Czytane były wiersze wybitnej ukraińskiej poetki, Marianny Kijanowskiej.
więcej o Noc poezji w Instytucie Studiów Europejskich