Serdecznie zapraszamy na obrady 29 maja – Polska Akademia Umiejętności, ul Sławkowska 17; 30 maja – Urząd Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3/4
więcej o Konferencja "Migracje w przestrzeni społecznej współczesnej Polski i Europy – kontekst światowy"

Open Lecture on "Fear and the Nation State" by Prof. Alexandra Schwell

The Institute of European Studies cordially invites students and faculty members to a guest lecture on "Fear and the Nation State" by Prof. Alexandra Schwell from the Institute for Cultural Analysis, Alpen-Adria-Universität Klagenfurt.
więcej o Open Lecture on "Fear and the Nation State" by Prof. Alexandra Schwell

CFA Pecs Summer Academy!

Wciąż zostało kilka wolnych miejsc na szkołę letnią na Węgrzech finansowaną przez program CEEPUS.
więcej o CFA Pecs Summer Academy!

Wykład gościnny dyrektora IE w III LO

25 kwietnia dr. hab. Dariusza Niedźwieckiego, prof. UJ gościł w murach Trójki, gdzie wygłosił wykład pt. „Wszyscy jesteśmy ludźmi, czyli o trudnej sztuce tolerancji”.
więcej o Wykład gościnny dyrektora IE w III LO

Instytut Europeistyki UJ uzyskał kolejny prestiżowy grant w ramach programu Horyzont 2020 na realizację projektu “FATIGUE” - Delayed Transformational Fatigue in Central and Eastern Europe: Responding to the Rise of Illiberalism/Populism.
więcej o Wygrany grant Horyzont 2020 na realizację projektu “FATIGUE” - Delayed Transformational Fatigue in Central and Eastern Europe: Responding to the Rise of Illiberalism/Populism