Wiadomości

Wiadomości

Ruszyła rekrutacja do programu <span lang='en'> MA in East European and Eurasian Studies. </span>

Ruszyła rekrutacja do programu MA in East European and Eurasian Studies.

Do 14 marca do godz.13:00 można składać aplikacje do programu studiów magisterskich: MA in East European and Eurasian Studies (MIREES) na rok akademicki 2024/2025.

Program prowadzony jest wspólnie przez Uniwersytet Boloński, Uniwersytet Witolda Wielkiego w Kownie oraz Uniwersytet w Zagrzebiu. Uniwersytet Jagielloński uczestniczy w programie jako partner w wymianie akademickiej.
więcej o Ruszyła rekrutacja do programu MA in East European and Eurasian Studies.
Zapraszamy na gościnny wykład - 27 lutego (wtorek), godz. 13.15, s. 543

Serdecznie zapraszamy na wykład naszego erasmusowego gościa, p. prof. Emidio Diodato z Uniwersytetu w Perugii, pt.   Sport and Global Politics in a Shifting World Order.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 27 lutego, o g. 13.15, w sali 543 w budynku WSMiP, ul. Reymonta 4.
więcej o Zapraszamy na gościnny wykład - 27 lutego (wtorek), godz. 13.15, s. 543
Współpraca Instytutu Studiów Europejskich UJ z Muzeum Berlin-Karlshorst

Prof. Krzysztof Koźbiał, dyrektor naszego Instytutu, oraz dr Mirosław Natanek spotkali się wczoraj w Berlinie z przedstawicielami Muzeum Berlin-Karlshorst - dr Jörgiem Morré, dyrektorem muzeum, oraz Christophem Meißnerem, aby porozmawiać o dalszej współpracy.
Planowane projekty dotyczą m.in. tematyki dziedzictwa II wojny światowej i jej przedstawiania z różnych punktów widzenia.
więcej o Współpraca Instytutu Studiów Europejskich UJ z Muzeum Berlin-Karlshorst

Z dumą informujemy, że dr Karolina Czerska-Shaw z Instytutu Studiów Europejskich zdobyła pierwsze miejsce w zawodach slalomu giganta w Mistrzostwach Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych o puchar Dziekana.

Brawo Karolina!
więcej o Sensacyjny zjazd! Czerska-Shaw wygrywa mistrzostwa Wydziału w slalomie gigancie!

Zespół Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: prof. Zdzisław Mach, dr Marcin Zubek, dr Natasza Styczyńska i mgr Ela Baran wziął udział w Barcelona Research Seminar oraz EPS: Vaclav Havel Management Board (17-19.01.2024).
więcej o Przedstawiciele ISE UJ na Barcelona Research Seminar i EPS: Vaclav Havel Management Board