Przedstawiamy raport końcowy w projekcie "Razem poprzez kulturę"

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem, który powstał w efekcie realizacji projektu pt. "Razem poprzez kulturę".

Raport przedstawia wypracowane w procesie partycypacyjnym rekomendacje dla miasta i instytucji kultury dotyczące działań mających na celu integrację osób z doświadczeniem migracji - tzw. nowych mieszkańców - ze starymi.
więcej o Przedstawiamy raport końcowy w projekcie "Razem poprzez kulturę"

20 grudnia w Instytucie Studiów Europejskich UJ odbyło się seminarium naukowe pt. "30 lat funkcjonowania Republiki Słowackiej w przestrzeni międzynarodowej". Wydarzenie poświęcone było wewnętrznym i zewnętrznym implikacjom funkcjonowania Słowacji jako niepodległego państwa. Spotkaniu towarzyszyła niezwykle ciekawa dyskusja na temat obecnej sytuacji politycznej na Słowacji po niedawnych wyborach parlamentarnych w tym kraju.
więcej o Relacja z seminarium "30 lat funkcjonowania Republiki Słowackiej w przestrzeni międzynarodowej"
Spotkania z krakowskimi licealistami

Tuż przed przerwą świąteczną odbyły się spotkania z uczniami klas objętych patronatem przez Instytut Studiów Europejskich UJ. Prof. Krzysztof Koźbiał spotkał się z uczniami Trójki, gdzie przeprowadził zajęcia pt. "Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce". Prof. Dariusz Niedźwiedzki zaś wygłosił w IV LO wykład pt. "Mobilność czy migracja? O problemach ruchliwości przestrzennej w integrującej się Europie".
więcej o Spotkania z krakowskimi licealistami
Wspólne świętowanie w Instytucie Studiów Europejskich

W środę, 13 grudnia, studenci polsko i anglojęzycznych programów studiów europejskich, wraz z pracownikami Instytutu wspólnie obchodzili zbliżające się Święta. Tegoroczna impreza dla studentów i pracowników była wyjątkowa - wzięli w niej udział studenci z całego Instytutu, zarówno z polskich, jak i anglojęzycznych programów, ze wszystkich poziomów studiów.
Jak widać na zdjęciach - było wesoło :)
więcej o Wspólne świętowanie w Instytucie Studiów Europejskich

Studenci Instytutu Studiów Europejskich UJ spotkali się wczoraj wieczorem w kinie Paradox, aby wspólnie obejrzeć film Agnieszki Holland "Zielona granica" oraz rozmawiać o sytuacji na polskiej granicy i wykorzystywaniu migracji jako broni we współczesnych konfliktach.

Po seansie odbył się panel dyskusyjny: "War & the Weaponisation of Migration. The Green Border, Two Years On. What Now?"
więcej o Seans "Zielonej granicy" i panel dyskusyjny "War & the Weaponisation of Migration. The Green Border, Two Years On. What Now?"