Wiadomości

Wiadomości

Zespół Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: prof. Zdzisław Mach, dr Marcin Zubek, dr Natasza Styczyńska i mgr Ela Baran wziął udział w Barcelona Research Seminar oraz EPS: Vaclav Havel Management Board (17-19.01.2024).
więcej o Przedstawiciele ISE UJ na Barcelona Research Seminar i EPS: Vaclav Havel Management Board
Rozmowa z prof. Janem Brzozowskim w radiu TOK FM

Zapraszamy do wysłuchania podcastu w radiu TOK FM pt. "Jak powinna wyglądać polska polityka migracyjna i azylowa na poziomie UE?", z udziałem prof. Jana Brzozowskiego z Instytutu Studiów Europejskich UJ.
więcej o Rozmowa z prof. Janem Brzozowskim w radiu TOK FM
Styczniowe spotkanie z licealistami

Na zakończenie semestru zimowego odbyły się kolejne zajęcia z uczniami klas patronackich krakowskich liceów. Profesor Marcin Rebes z Instytutu Studiów Europejskich UJ wygłosił w auli IV LO wykład pt. "Polityki narodowościowe w Europie i na świecie", w którym wzięli udział licealiści z klas drugich oraz trzeciej.
więcej o Styczniowe spotkanie z licealistami
Relacja z prezentacji studenckiej pt. "<span lang='en'>Humiliated and Insulted: Migrant Dignity in Fawzia Zouari's I Die by This Country"</span>

​Studenci i pracownicy Instytutu Studiów Europejskich UJ spotkali się wczoraj (18 stycznia) w przytulnych wnętrzach Massolit Books and Cafe na publicznej prezentacji w ramach ścieżki badawczej studiów magisterskich Euroculture Erasmus Mundus.
więcej o Relacja z prezentacji studenckiej pt. "Humiliated and Insulted: Migrant Dignity in Fawzia Zouari's I Die by This Country"

W piątek, 12 stycznia, studenci i doktoranci Instytutu Studiów Europejskich UJ spotkali się na międzynarodowej konferencji dotyczącej szeroko rozumianej tematyki dziedzictwa. Wydarzenie, współorganizowane przez Koło Naukowe Europeistyki UJ, towarzyszyło projektowi prof. Kingi Anny Gajdy pt. "The (non)commemoration of Heritage of Eastern Europe."
więcej o Relacja z konferencji studencko-doktorackiej (Non)Commemoration of the Heritage of Central and Eastern Europe