Wiadomości

Wiadomości

Jakie mechanizmy wykorzystują twórcy fake newsów? Jak sprawdzać, czy mamy do czynienia z prawdą czy fałszem w mediach społecznościowych? Na czym polega praca fact-checkera?
O tych - i o wielu innych tematach związanych z dezinformacją rozmawialiśmy wczoraj podczas spotkania z panem Łukaszem Grzesiczakiem, analitykiem związanym ze Stowarzyszeniem Demagog.
więcej o Relacja z warsztatów "Fact-checking: komu to potrzebne?" - 7 marca, Instytut Studiów Europejskich

W ramach zajęć terenowych prowadzonych przez prof. Gajdę studenci naszego instytutu mieli przyjemność poznać MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie z nieco innej perspektywy.

Dzięki Pani Magdalenie Mazik, która kieruje Działem Wiedzy o Sztuce, studenci dowiedzieli się, czym zajmuje się dział, jakie programy edukacyjne oferuje MOCAK, jakie jest tło i przestrzeń powstania muzeum oraz dlaczego dostępność do dialogu o sztuce jest jego ważną misją.
więcej o Przeczytajcie relację studentki Studiów Europejskich z zajęć terenowych w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
Zapraszamy na warsztaty dotyczące procesów rekrutacyjnych pt. <span lang='en'>Grow your Eurocareer</span> - 22 marca, w g. 10-14

Chcesz już dziś zadbać o swój start w karierze zawodowej?

Zapraszamy na certyfikowane warsztaty dotyczące procesów rekrutacyjnych na przykładzie AMS, jednej z największych firm specjalizujących się w procesach rekrutacyjnych z siedzibą w Krakowie.
więcej o Zapraszamy na warsztaty dotyczące procesów rekrutacyjnych pt. Grow your Eurocareer - 22 marca, w g. 10-14
Trwa rekrutacja na studia <span lang='en'>Una Europa Joint Bachelor of European Studies</span>.  Nie przegap możliwości - zapisy tylko do 1 kwietnia!

BAES to unikalny, multidyscyplinarny program studiów licencjackich, organizowany wspólnie przez dziewięć europejskich uniwersytetów stowarzyszonych w Una Europa. Studia trwają trzy lata, prowadzone są w języku angielskim.
W ramach programu można studiować na dwóch lub trzech wybranych uczelniach konsorcjum, uzyskując po zakończeniu studiów wspólny dyplom.
więcej o Trwa rekrutacja na studia Una Europa Joint Bachelor of European Studies. Nie przegap możliwości - zapisy tylko do 1 kwietnia!

We wtorek, 27 lutego, mieliśmy przyjemność gościć w Instytucie Studiów Europejskich UJ prof. Emidio Diodato z Uniwersytetu w Perugii, specjalizującego się w naukach politycznych, który przedstawił wykład zatytułowany "Sport and Global Politics in a Shifting World Order".
więcej o Wykład gościnny prof. Emidio Diodato pt. "Sport and Global Politics in a Shifting World Order"