Relacja z konferencji The (non)commemoration of Heritage of Eastern Europe

Zakończyła się właśnie międzynarodowa konferencja zatytułowana The (non)commemoration of Heritage of Eastern Europe, podczas której, aby podzielić się swoimi przełomowymi wynikami badań, zebrali się eksperci z uniwersytetów, instytucji badawczych, instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych z krajów Europy Wschodniej (m.in. Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Polski - w tym reprezentanci kilku jednostek WSMiP UJ).
więcej o Relacja z konferencji The (non)commemoration of Heritage of Eastern Europe
Studenci oglądają wystawę w Bibliotece Jagiellońskiej

Studenci pierwszego roku poznawali dziś tajniki Biblioteki Jagiellońskiej

"Kto kradnie książki lub wypożyczonych nie zwraca, w tego ręku niech książka zmieni się w jadowitego węża. Niechaj go tknie apopleksja i porazi jego członki. Wrzeszcząc wniebogłosy, niechaj błaga o łaskę i niech żyje w męczarniach, dopóki jego ciało nie zgnije. Mole niech zżerają jego trzewia jak robak śmierci, który nigdy nie umiera. A kiedy stanie na Sądzie Ostatecznym, niechaj pochłonie go ogień piekielny" - ostrzega łacińska inskrypcja w bibliotece klasztoru San Pedro w Barcelonie.
więcej o Studenci pierwszego roku poznawali dziś tajniki Biblioteki Jagiellońskiej
Konferencja <span lang='en'>The (Non)Commemoration of Heritage of Eastern Europe</span>, 4-5 grudnia 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji The (Non)Commemoration of Heritage of Eastern Europe, która odbędzie się 4-5 grudnia 2023, przy ul. Reymonta 4, s. 333. Organizatorem konferencji jest Instytut Studiów Europejskich.
więcej o Konferencja The (Non)Commemoration of Heritage of Eastern Europe, 4-5 grudnia 2023
Konsultacje społeczne rekomendacji w ramach projektu Razem poprzez kulturę

17 listopada odbyły się konsultacje społeczne rekomendacji przygotowanych w ramach projektu Razem poprzez kulturę.
Prof. Kinga Anna Gajda i dr Aniela Radecka zaprosiły osoby chętne do przeprowadzenia dyskusji na temat zaleceń wypracowanych podczas debaty, warsztatów, badania ankietowego i rozmów.
więcej o Konsultacje społeczne rekomendacji w ramach projektu Razem poprzez kulturę

Odbyły się pierwsze w tym roku szkolno-akademickim zajęcia z uczniami klasy patronackiej z IV LO w Krakowie. Wykład na temat historii Węgier poprowadził prof. Tadeusz Kopyś.
więcej o Spotkanie z uczniami IV LO w Krakowie w ramach patronatu Instytutu Studiów Europejskich UJ