Wiadomości

Wiadomości

Studenci Instytutu Studiów Europejskich UJ spotkali się wczoraj wieczorem w kinie Paradox, aby wspólnie obejrzeć film Agnieszki Holland "Zielona granica" oraz rozmawiać o sytuacji na polskiej granicy i wykorzystywaniu migracji jako broni we współczesnych konfliktach.

Po seansie odbył się panel dyskusyjny: "War & the Weaponisation of Migration. The Green Border, Two Years On. What Now?"
więcej o Seans "Zielonej granicy" i panel dyskusyjny "War & the Weaponisation of Migration. The Green Border, Two Years On. What Now?"
Świąteczna zbiórka dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt! 8-20 grudnia 2023 r.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia Koło Naukowe Europeistyki UJ organizuje zbiórkę rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Od 08.12 do 20.12 przy sekretariacie Instytutu Studiów Europejskich UJ na 5. piętrze Wydziału będziecie mogli zostawić konserwy, koce, ręczniki, prześcieradła, karmy specjalistyczne bądź akcesoria dla zwierząt!
więcej o Świąteczna zbiórka dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt! 8-20 grudnia 2023 r.
Relacja z konferencji The (non)commemoration of Heritage of Eastern Europe

Zakończyła się właśnie międzynarodowa konferencja zatytułowana The (non)commemoration of Heritage of Eastern Europe, podczas której, aby podzielić się swoimi przełomowymi wynikami badań, zebrali się eksperci z uniwersytetów, instytucji badawczych, instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych z krajów Europy Wschodniej (m.in. Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Polski - w tym reprezentanci kilku jednostek WSMiP UJ).
więcej o Relacja z konferencji The (non)commemoration of Heritage of Eastern Europe
Studenci oglądają wystawę w Bibliotece Jagiellońskiej

Studenci pierwszego roku poznawali dziś tajniki Biblioteki Jagiellońskiej

"Kto kradnie książki lub wypożyczonych nie zwraca, w tego ręku niech książka zmieni się w jadowitego węża. Niechaj go tknie apopleksja i porazi jego członki. Wrzeszcząc wniebogłosy, niechaj błaga o łaskę i niech żyje w męczarniach, dopóki jego ciało nie zgnije. Mole niech zżerają jego trzewia jak robak śmierci, który nigdy nie umiera. A kiedy stanie na Sądzie Ostatecznym, niechaj pochłonie go ogień piekielny" - ostrzega łacińska inskrypcja w bibliotece klasztoru San Pedro w Barcelonie.
więcej o Studenci pierwszego roku poznawali dziś tajniki Biblioteki Jagiellońskiej
Konferencja <span lang='en'>The (Non)Commemoration of Heritage of Eastern Europe</span>, 4-5 grudnia 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji The (Non)Commemoration of Heritage of Eastern Europe, która odbędzie się 4-5 grudnia 2023, przy ul. Reymonta 4, s. 333. Organizatorem konferencji jest Instytut Studiów Europejskich.
więcej o Konferencja The (Non)Commemoration of Heritage of Eastern Europe, 4-5 grudnia 2023