Zapraszamy na gościnny wykład - 27 lutego (wtorek), godz. 13.15, s. 543

Serdecznie zapraszamy na wykład naszego erasmusowego gościa, p. prof. Emidio Diodato z Uniwersytetu w Perugii, pt.   Sport and Global Politics in a Shifting World Order.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 27 lutego, o g. 13.15, w sali 543 w budynku WSMiP, ul. Reymonta 4.
więcej o Zapraszamy na gościnny wykład - 27 lutego (wtorek), godz. 13.15, s. 543
Współpraca Instytutu Studiów Europejskich UJ z Muzeum Berlin-Karlshorst

Prof. Krzysztof Koźbiał, dyrektor naszego Instytutu, oraz dr Mirosław Natanek spotkali się wczoraj w Berlinie z przedstawicielami Muzeum Berlin-Karlshorst - dr Jörgiem Morré, dyrektorem muzeum, oraz Christophem Meißnerem, aby porozmawiać o dalszej współpracy.
Planowane projekty dotyczą m.in. tematyki dziedzictwa II wojny światowej i jej przedstawiania z różnych punktów widzenia.
więcej o Współpraca Instytutu Studiów Europejskich UJ z Muzeum Berlin-Karlshorst

Z dumą informujemy, że dr Karolina Czerska-Shaw z Instytutu Studiów Europejskich zdobyła pierwsze miejsce w zawodach slalomu giganta w Mistrzostwach Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych o puchar Dziekana.

Brawo Karolina!
więcej o Sensacyjny zjazd! Czerska-Shaw wygrywa mistrzostwa Wydziału w slalomie gigancie!

Studenci Instytutu Studiów Europejskich UJ spotkali się wczoraj wieczorem w kinie Paradox, aby wspólnie obejrzeć film Agnieszki Holland "Zielona granica" oraz rozmawiać o sytuacji na polskiej granicy i wykorzystywaniu migracji jako broni we współczesnych konfliktach.

Po seansie odbył się panel dyskusyjny: "War & the Weaponisation of Migration. The Green Border, Two Years On. What Now?"
więcej o Seans "Zielonej granicy" i panel dyskusyjny "War & the Weaponisation of Migration. The Green Border, Two Years On. What Now?"
Wspólne świętowanie w Instytucie Studiów Europejskich

W środę, 13 grudnia, studenci polsko i anglojęzycznych programów studiów europejskich, wraz z pracownikami Instytutu wspólnie obchodzili zbliżające się Święta. Tegoroczna impreza dla studentów i pracowników była wyjątkowa - wzięli w niej udział studenci z całego Instytutu, zarówno z polskich, jak i anglojęzycznych programów, ze wszystkich poziomów studiów.
Jak widać na zdjęciach - było wesoło :)
więcej o Wspólne świętowanie w Instytucie Studiów Europejskich